Ve zdravém těle zdravý duch! V mysli vlast, v paži sílu! Tužme se !
Tak zní heslo, kterým se Sokolové řídí už po desítky let.
Ostravské Sokolky oslavily 100 let české státnosti.
A jak jinak slavit a naplnit heslo Sokola, než sportem.Na oslavu pozvaly ostravské hráčky své kolegyně z RC Olomouc a odehrály za řízení rozhodčího pana Jaroslava Švece dvojutkání, kterým se připojily ke škále sportovců našeho města.

Utkání se hrálo na 4 x 7 minut a po závěrečném hvizdu sudího bylo vidět, že děvčata na hřišti odevzdala vše. V zápase se nakonec rozešly oba týmy nerozhodně 34:34.

A jak to u pořádné zápasové oslavy bývá nejdůležitější byl třetí- v našem případě vlastně pátý poločas. Společný oběd a posezení v klubovně bylo završením společného setkání týmu Severní Moravy, který se konal od pátku na hřišti v Mariánských Horách pod taktovkou trenérů Pavla Navrátila, Dalibora Čecha a Marka Kubatého.
Byl začátkem společné přípravy na sedmičkové jaro 2019.

Zdroj web: FB T.J. Sokol Mariánské Hory,
autor: Dalibor Čech