Muži RC Olomouc opět bojovali srdcem, to však v 2. lize nestačí
V neděli 11. května odehrál tým mužů RC Olomouc další ligové utkání, tentokrát na hřišti RC Havířov. Zápas skončil vítězstvím domácího týmu v poměru 46:22, přestože po prvním poločase bylo skóre vyrovnané – 14:12 ve prospěch Havířova.
Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Prvních 27 minut se hrálo bez bodů, ačkoliv Olomouc si vytvořila dvě velké příležitosti ke skórování, které však vlastními chybami nedotáhla – jednou přišlo vypadnutí míče při pokládání, podruhé zkažený příjem po dobře kopnutém „cross kicku". Domácí pak jako první otevřeli skóre dvěma pětkami, na což Olomouc odpověděla položením Lukáše Bastla, které bylo uznáno jako trestná pětka po faulu. V závěru poločasu se ještě prosadil Švec, a do kabin se tak šlo za stavu 14:12.
Druhý poločas nabídl podobný obrázek – Havířov šel bodově do trháku, Olomouc se držela na dostřel díky trestnému kopu Fišary a pětce Hlavinky. Přesto byla patrná únava. Hosté přijeli pouze s 15 hráči bez možnosti střídání, zatímco domácí nasadili čerstvé síly, které dokázaly utkání rozhodnout a odskočit do výraznějšího vedení.
Navzdory porážce panuje v olomouckém týmu spokojenost s nasazením a kolektivním výkonem. Realizační tým se shodl, že šlo o zatím nejlepší týmový výkon sezóny. Hráči bojovali srdcem, drželi jednoduchý herní plán a fungovali jako celek.
Velkou komplikací však nadále zůstává rozsáhlá marodka, která aktuálně čítá až 11 hráčů základního kádru. Situace je kritická, a bude otázkou, zda se tým dokáže dát dohromady na následující utkání. Sezóna je dlouhá a fyzicky náročná, což se projevuje i ve zdravotním stavu hráčů.
Nyní je však jisté, že RC Olomouc bude chtít vytrvat v 2. lize, to však musí potvrdit vítězstvím v baráži s výhercem 3. ligy - týmem RC Praga Praha B (25.5. a 8.6.2025)