Ženy a dívky odstartovaly sezonu na Pragovce

Po oslavách klubu, které probíhaly ve stejný termín se nám nepodařilo vytvořit dva odlišné týmy, které by odehrály exhibiční utkání v Olomouci, aby druhý tým byl svěží na 1. pohárové kolo na Pragovce.

Ženy byly nasazeny do elitní skupiny podle rankingu z jarní části MČR. Vzhledem k tomu, že byl horký víkend a do Prahy odcestovalo 8 bojovnic, tak celý turnaj zvládly výborně a bojovaly v některých zápasech i v 6 hráčkách.

Ženy zápasy nevzdaly, ale s každým utkáním energie ubývala. První tři utkání ženy prohrály, ve 4. utkání na tom byly týmy dost podobně a lámal se chleba.

V tomto dramatickém zápase o sestup do nižší skupiny pro další turnaj hraném proti těžkému soupeři z Vídně si ženy věřily. V zápase se přelévala převaha obou z týmů. Šťastnější byly v polovině utkání (19:7) ženy Donau Vídeň. Naše ženy se pustily po přestávce do tlaku, který trval neskutečné 4 min, kdy po standartní situaci a krásných přihrávkách utekla Veronika Bolfová a snížila na 12:19.

V následující minutě a závěrečném náporu jsme udělali chybu a soupeř potrestal naši chybu pětkou. Zápas byl v ten moment rozhodnut, ale soupeř stihl v poslední minutě ještě využít naši vyčerpanosti a položil poslední pětku utkání.

Konečný stav 33:12.

Další pohárový turnaj v Brně 16.9. přinesl změnu

Ke změně došlo, jak v sestavách všech týmů , tak v systému turnaje. Co se týká výkonu našich žen, tak byl mnohem lepší, než na Pragovce! Ženy se snažily dodržovat vše, co trénovaly v týdnu.

První utkání opět s Donau Vídeň bylo naprosto vyrovnané, ale prohrané 12:19. V poločase ženy zvítězily (12:7) , bohužel dvě chyby v obraně v 10´ a 12´ utkání rozhodly o otočení skóre na stranu rakouského celku.

Poté následovaly další 3 zápasy, ve kterých se dařilo delší dobu udržovat výkon, ale individuální nepřesnosti v koncovce a individuální obrana tým zradily. Soupeři nás potrestali a zvyšovali skóre ve všech utkáních.

Výsledky zbylých tří utkání. : Moravia rugby v SM (24:12). Tatrou Smíchov (19:12). V závěrečném utkání po nejkrásnější týmové akci turnaje a zranění naší hráčky naše ženy nakonec podlehly i spol.Peří (5:33).

Dívky se těšily a hrály na Pragovce naplno

Dívky se po společném předsezónní soustředění těšily na první turnaj, který měl být "přípravný". Nicméně všechny týmy si chtěly užít krásných podmínek na sedmičky, takže hrály naplno! Všechny týmy hrály hezky. Naše dívky odehrály 3 velice kvalitní utkání a vše jim sedlo. Bohužel první utkání prohrály o 2 body (konverzi po položení) 19:21.

V druhém utkání se holky postavily společenství Peří, které společně hraje nějaký čas a bylo to znát. V zápase se nám nedařilo dobře kolektivně bránit a nakonec holky podlehly 17:28.

Ve třetím utkání bez náhradnic proti tvrdému soupeři z Babic se skóre přelévalo ze strany na stranu. Nakonec holky ukázaly větší chuť zvítězit a zakončily turnaj vítězstvím 19:12.

SG Kamenice hostila 1.kolo dívčí ligy 23.9.

Naše 4 bojovnice byly opět natěšeny na hru. V turnaji byly holky spojeny, stejně jako na Pragovce, s hráčkami z Tatry Smíchov a dvěma z Říčan.

Toto spojení zajistilo celkové 2. místo v turnaji s celkovým skóre: 101:40.

Další turnaj žen a dívek proběhne v Olomouci již tento víkend 1.10. v rámci ORF.