První série uzavřela přípravu, odstartovala elitní ženská soutěž

V sobotu uzavřela 1. série přípravu v Přelouči.

Na tento závěrečný turnaj jsme chtěli vyslat zejména hráčky, které doháněly kondici a letos ještě v přípravném turnaji nenaskočily ani na minutu.
To se nám z větší části podařilo. Holky držely pokyny, hrály kolektivně a podporovaly se, jak na hřišti, tak mimo něj. Stále je potřeba více pracovat na soubojích 1 vs 1 a čištění míče.
První utkání ženy vyhrály 8:0 na pětky, druhé utkání bylo nerozhodné 3:3, třetí jsme prohráli na pětky 6:2.

V neděli odstartovala nejvyšší ženská soutěž Elit. První turnaj hostily ženy RC Tatry Smíchov "Tatrovačky", které domácí turnaj vyhrály.

Nominace společenství Moravia rugby na 1. turnaj se komplikovala malými zraněními a nemocemi některých hráček. I tak hráčky podaly hezký výkon s mistrovskou Spartou, které po skvělém prvním poločase nakonec podlehly 5:26. V druhém zápase nás jasným výkonem 40:0 přejely ženy Tatry Smíchov.

V posledním zápase o 5. místo, ženy navázaly na utkání se Spartou a zvítězily 12:24 nad ženami Petrovic. Závěr druhého poločasu ženy kontrolovaly hru a vyhrály zaslouženě.

Gratulace k prvnímu přípravnému a elitnímu tunaji sezóny.