ženy odehrály hezký turnaj po pauze a umístily se na 4. místě
4. Turnaj MČR žen v sedmičkovém ragby odehrály naše ženy v sobotu ve Zlíně.
Podle nasazení jsme čekali koho nám přisoudí zápas mezi týmy žen Sparty a Moravie.
Sparta prohrála své úvodní utkání a dostala šanci na reparát s našimi ženami. Utkání bylo odvetou z jarního mistrovství, jak v Říčanech, tak i z Olomouce. Po sobotním utkání mají naše ženy pozitivní bilanci 1 prohra a 2 výhry.
Holkám se v tomto zápase dařilo vycházet z aktivní obrany a čekaly co vymyslí soupeř v útoku. Sparta po dobré obraně našich žen začala plodit chyby.
V poločase ženy vedly 17:5, na pětky 3:1, ale v druhém poločase se holkám podařilo zvýšit úsilí a dalšími 2 pětkami skóre navýšit na 31:10. V zápase jsme vystřídali v polovině 2.polocasu a v klidu dohráli utkání za stavu 31:15. Bylo vidět hodně náročné utkání po obranné práci, ale taky bylo vidět, jak si holky věří, že je zápas baví a byly efektivní a využily chyb soupeřek.
"Holky splnily cíle, s kterými jsme šli do utkání a bylo vidět i hodně z toho, čemu se věnovaly na soustředěních."
Druhé a třetí utkání bylo o hlavě
Druhé utkání jsme chtěli zvládnout a překonat tým Peří, který přijel v dobré sestavě, ale zatím jsme vždy prohráli.
Holky hrály celé utkání naplno! V utkání udělaly bohužel více technickou - taktických chyb a když v poslední akci utkání nedošla do brankoviště po sprintu přes celé hřiště naše útočnice, bylo o výsledku rozhodnuto. Utkání vyhrály Říčany 17:15.
Třetí utkání jsme se potkali s Tatrou a tím pádem to nešlo dvojnásobně, i když se ženy snažily. Jasně prohrály 47:0. 1. poločas jsme udělali 4 technické a individuální chyby a Tatrovačky je následně potrestaly. V poločase stav 21:0. Ženy se snažily útočit, ale špatně a pomalu jsme vtupovali do obranných pozic soupeřek. Ty dělaly hodně chyb při čištění a zisku míče, celkem 6 TK, ale bohužel jsme nebyli schopni položit pětku.Nakonec jsme vystřídali při rozhodnutém utkání a konečný stav byl až moc krutý 47:0 pro Tatru.
Závěrečné utkání
V závěrečném utkání proti Moravii se naše ženy do soupeřek pustily a chtěly urvat 3.místo na turnaji, ale to by klaplo jen v případě, že bychom vyhráli toto závěrečné utkání.
Ženy začali dobře, ale soupeřky se ujaly se vedení 5:0. Naše ženy odpověděly tlakem v útočné formace a vyrovnali na 5:5 .Bohužel v závěru 1.poločasu jsme se nedomluvili v obraně a Moravia opět strhla vedení na 12:5 po úspěšné konverzi.
V druhém poločase se projevilo úplně vše. Vedro 35°C, poslední 4. utkání a zkušenější a čerstvější lavička. Od začátku 2.poločasu až do 10.minuty jsme obdrželi 2 pětky a ještě jsme byli vyloučeni za vysokou skládku. V 6 jsme soupěřky držely a snažily se útočit, ale nezbyly síly na efektivnější útok. V úplném závěru jsme dostali ještě jednu pětku po přečíslení. Konečný stav utkání byl 5:27 pro Moravii.
Sestava:
1 Vendula F.
2 Barbora M.
3 Vanessa F.
4 Nikola N. (C)
5 Daniela F.
6 Sophia K.
7 Ivana P.
8 Alžběta H.
9 Gabriela Š.
10 Tereza P.
11 Kristýna K.
11 Iveta P.
"Hráčky hrály, co mohly, nic nevypustily a hrály co máme společně natrénováno. Zápas s Peřím nás posunul a posune dál v práci. Zápas s Tatrou se nám nesmí stávat pravidlem. V tom horku jsem na holky moc hrdý, jak to zvládly. Jak plnily pokyny, jak v útoku , tak i obraně. Jsem rád, že nemáme žádné vážnější zranění. Teď je potřeba doléčit některé věci a pustit se opět do tréninku."